wtorek, 6 listopada 2012

Kasza perłowa jęczmienna Młyny w Stoisławiu

Obiad za 1,56 zł ?  To jest możliwe  ...
Dzisiaj chciałam się wam pochwalić moim pysznym obiadem :) , do wykonania którego potrzebna była mi Kasza Jęczmienna Perłowa 4x100 Saszetki 400 g. z Młynów w Stoisławiu za jedyne 1,56 zł .

Cena rewelacyjna :) smak nieziemski więc czego chcieć więcej .
Swoją kaszę zakupiłam na stronie http://www.mlynystoislaw.pl/product_info.php/kasza-jeczmienna-perlowa-4x100-saszetki-400-p-3703 .


 W wielu regionach Polski znana jest pod nazwą "kasza mazurska". Jej smak docenia najwięcej osób decydujących się na jedzenie kasz. Małe , połyskujące perełki uzyskuje się poprzez pocięcie jęczmiennego pęczaku , które następnie poddaje się obtoczeniu i polerowaniu . Sposób obróbki ziarna pozbawia ją nieco wartości zdrowotnych ponieważ w przeciwieństwie do kaszy mazurskiej proces obtaczania (polerowania" trwa dwukrotnie dłużej. Jednak jak wszystkie inne kasze jęczmienne i ta należy do grupy naturalnych , pełnoziarnistych , bardzo wartościowych produktów zbożowych .
Kasza perłowa często pojawia się w zupach , choćby popularnym krupniku. Kiedy połączymy ją z suszonymi grzybami lub pieczarkami i zawiniemy w liście kapusty , uzyskamy wspaniałe postne gołąbki .