wtorek, 31 lipca 2012

Sudomax krem

Chyba każdy z was słyszał o kremie Sudomax . Moje wszystkie siostrzenice "wychowały" się na tym kremie .
Krem Sudomax jest kierowany przede wszystkim dla najmłodszych  . Jednak postanowiłam stosować i ja :) .

 

SUDOMAX - krem, którego zawsze poszukiwaliście

  • krem maxymalnie bezpieczny
  • krem maxymalnie delikatny
  • krem maxymalnie chroniący

Jego konsystencja w opakowaniu jest twarda , ale na ciele łatwo się rozprowadza . Zapach ma delikatny , szybko się wchłania , ma wygodne opakowanie , przystępna cena. 
Moja skóra bywa przesuszona , np. gdy jestem u swojej mamy  moja skora po prostu szaleje z przesuszenia   ,  jest to powód bardzo twardej wody.  Dlatego gdy jestem u niej zawsze stosuje Sudomax :) . Dzięki temu kremikowi moja skóra regeneruje się  i jest piękna i miękka .
 Sudomax leczy trądzik!  
Tak tak dobrze przeczytałyście . :)  Chyba każda z was ma problem z małymi krostkami na ramionach i plecach . Po systematycznym stosowaniu krostki znikają . Nawet po 2  dniach drobne krostki zniknęły . Sudomax łatwo się wchłania . Dużym plusem tej firmy jest to że kremiki są dostępne właściwie w każdym sklepie . Nawet w takim malutkim na wsi jak u mojej mamy.
Krem Sudomax jest kremem familijnym ;) .
 Ogromnym plusem jest CENA ! 

Krem Sudomax można kupić już za 7 zł . 

A teraz coś od producenta :)  

Krem delikatny dla skóry dziecka

Skład kremu Sudomax został opracowany z myślą o najdelikatniejszej skórze - skórze małego dziecka. Przy wykorzystaniu wiedzy doświadczonych specjalistów z dziedziny farmacji i kosmetologii zostały wybrane najnowocześniejsze i jednocześnie najwyższej jakości składniki, dzięki którym krem SUDOMAX spełnia najwyższe wymagania i standardy.

 Krem SUDOMAX doskonale nawilża, regeneruje oraz przywraca skórze naturalną równowagę fizjologiczną.

Chcąc osiągnąć kompromis pomiędzy doskonałą łagodnością i maksymalnym bezpieczeństwem kierowaliśmy się najnowszą dostępną wiedzą na temat jakości zastosowanych składników. Dzięki temu krem Sudomax nie zawiera parabenów, PEG-ów, sztucznych kompozycji zapachowych, alkoholu benzylowego, benzoesanu benzylu i cynamonianu benzylu o właściwościach uczulających, które często są stosowane w kremach dla dzieci.

Krem dla dzieci nie zawierający parabenów

Produkt Sudomax nie zawiera parabenów.
Konserwanty określane jako parabeny to pochodne: etylowe, metylowe, propylowe, butylowe, izopropylowe, izobutylowe , benzylowe i pentylowe kwasu para-hydroksybenzoesowego.
Często są one przedmiotem intensywnych dyskusji m.in. naukowców skupionych wokół Komitetu Naukowego ds. Produktów Konsumenckich (SCCP), działającego przy Komisji Europejskiej. Kontrowersje wokół tych substancji dotyczyły m.in. ich wpływu na gospodarkę hormonalną oraz ich związku z występowaniem ryzyka raka piersi (SCCP/0874/05).
Pomimo wielu badań prowadzonych nad bezpieczeństwem tych składników oraz wielu szczegółowych analiz i opinii wydanych przez Komitet Naukowy ds. Produktów Konsumenckich do tej pory udało się potwierdzić bezpieczeństwo w stosunku do Metyloparabenu i Etyloparabenu (SCCP/0873/05). Najnowsza opinia SCCP (SCCP/1348/10), z grudnia 2010r , przedstawiająca kolejne dane dotyczące bezpieczeństwa, zaleca obniżenie bezpiecznego poziomu butyloparabenu i propyloparabenu z 0,4% do 0,19% zarówno w przypadku stosowania tych substancji pojedynczo jak i w mieszaninie. Ten sam raport jednak podkreśla, że z braku wystarczających danych naukowych odnośnie bezpieczeństwa nie można dokonać ostatecznej oceny w stosunku do pozostałych parabenów.

Krem dla dzieci nie zawierający alkoholu benzylowego

Produkt Sudomax nie zawiera uczulającego alkoholu benzylowego. Na podstawie kryteriów opracowanych przez WHO (Światową Organizację Zdrowia), jak również Unię Europejską, zidentyfikowano 26 substancji wywołujących alergie (tzw. alergeny kontaktowe). Wymienione 26 związków i 13 substancji, w tym alkohol benzylowy, szczególnie często wywoływały alergie, a dane dermatologiczne pochodzące z doświadczeń klinicznych są dla tych związków dobrze udokumentowane (na podstawie Opinii SCCNFP/0017/98 Final). Związek zaliczany jest do potencjalnych alergenów na mocy VII poprawki do Dyrektywy Kosmetycznej 76/768/EEC.
Literatura z dziedziny medycyny wskazuje dodatkowo na fakt, że alkohol benzylowy stosowany jako substancja konserwująca produktów do iniekcji był przyczyną reakcji toksycznych lub alergicznych u niemowląt, w związku z nie wykształconym jeszcze mechanizmem umożliwiającym eliminację tej substancji i jej metabolitów z organizmu.
Benzyl Alcohol: Toxic Agent in Neonatal Units - Little et al., Pediatrics 72: 356 (1983)
Benzyl Alcohol Toxicity: Impact on Mortality and Intraventricular Hemorraghe Among Very Low Birth Weight Infants - Hiller et al., Pediatrics 77: 500 (1986)
Fatal benzyl alcohol poisoning in a neonatal intensive care unit. Brown WJ, Buist NR, Gipson H, Huston RK, Kennaway NG , Lancet 1982;1:1250.
Benzyl alcohol toxicity in a neonatal intensive care unit. Menon PA, Thach BT, Smith CH, Landt M, Roberts JL, Hillmann RE, et al. Am J Perinatol 1984;1:288-92.
Benzyl alcohol metabolism and elimination in neonates. LeBel M, Ferron L, Masson M, Pichette J, Carrier C. Dev 

KREM SUDOMAX 
 , więcej informacji znajdziecie na stronie: http://sudomax.pl/
Pojemność: 55g
Cena:  7złCeny możemy sprawdzić na stronie poniżej
http://www.nokaut.pl/szukaj/sudomax.html