piątek, 2 listopada 2012

Arabica Santos Brazylia sklep.coffea.pl

Kawa kawa kawa musi być !


Czy jest coś lepszego z rana od świeżo zmielonej kawy?  Moim zdaniem nie istnieje taka rzecz.
Dlatego przedstawiam wam moją drugą już propozycję kawy z firmy sklep.coffea.pl  - Kawa ziarnista Arabica Santos Brazylia .
Dzisiaj miałam przyjemność zmielenia i zaparzenia przepysznej kawy Arabica Santos BRAZYLIA . Nigdy wcześniej nie piłam tej kawy , ale zainspirowała mnie nazwa.
Brazylia kojarzy mi się z czymś szalonym , kolorowym , magicznym .  Więc pomyślałam ta  kawa rozgrzeję moją duszę. 
Kawa jest bardzo delikatna w smaku , nie czuć w niej żadnej goryczy , jest lekko słodka .  Pije się ją z przyjemnością . 
Arabica Santos jest bardzo dobrej jakości  , ziarenka kawy czuć  w całej kuchni . 


Brazylia to światowy lider w produkcji kawy. Obecnie uprawia się tam ponad dwa miliony ton kawy rocznie, co stanowi blisko 30% kawy na całym świecie.
Arabiki z Brazylii odznaczają się na ogół delikatnym, klasycznym smakiem i niską kwasowością.


Arabica Santos
to jedna z najbardziej cenionych przez koneserów kaw świata, będąca w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o wysokogatunkowe arabiki brazylijskie. Ma bardzo pełny, ale łagodny smak, jest lekko słodka i ma niską kwasowość.Aby w pełni wydobyć bukiet
kawy, zaparz ją w odpowiedni sposób. Najlepszy będzie ekspres ciśnieniowy, włoski zaparzacz lub tłoczek francuski. Możesz także zaparzyć kawę w tygielku, na sposób arabski. Pamiętaj, że idealna temperatura do zaparzania kawy to około 90-96 stopni – kawa zalana wrzątkiem traci aromat, jeśli więc chcesz się nią delektować, pozwól wodzie trochę przestygnąć.

Arabica Santos
jest znakomita do zaparzania po turecku.
KAWĘ można zakupić na stronie http://www.sklep.coffea.pl/ za 27,77zł za 250g

ONOZIS


ONOZIS BEAUTY


Nadszedł czas zadbać o swoje włosy i paznokcie. Ostatnio byłam u kosmetyczki które doradziła mi suplement diety na piękne paznokcie.
Stosowałam wiele odżywek niestety efektów nie było , lub były tylko wtedy kiedy odżywka była na paznokciu.
Na czytałam się również wielu negatywnych opinii na temat odżywek w lakierze które szkodzą paznokciom.
Dlatego postanowiłam zadbać o paznokcie od środka organizmu .
Odżywkę stosuję od 2 miesięcy . I moje paznokcie są piękne i zdrowe . Wiele osób myśli że są sztuczne .

Onozis Beauty : plusy
+ niewielka tabletka którą łatwo się łyka
+przystępna cena od 22 zł za 60 tabletek
+dostępny w aptekach
+preparat poprawia stan paznokci
+paznokcie rosą szybko
+paznokcie stają się grube
+paznokcie się nie łamią

Mój cel został osiągnięty  na zdjęciach widać efekty .


A teraz coś od producenta.


Co to jest ONOZIS® Beauty i kiedy się go stosuje?
Jest to suplement diety w formie różowych tabletek. Zawiera grupę substancji czynnych, niezbędnych dla utrzymania zdrowych włosów, skóry i paznokci: aminokwasy siarkowe (cysteinę i metioninę) oraz żelazo, cynk i prowitaminę B5.
ONOZIS® Beauty zaleca się osobom:
- stosującym niezrównoważoną lub ubogą dietę (np. przy odchudzaniu),
- narażonym na codzienne stresy, wstrząsy emocjonalne,
- często farbującym lub układającym włosy za pomocą substancji chemicznych,
- cierpiącym na zaburzenia równowagi hormonalnej.
Preparat został opracowany i przetestowany we współpracy z Dermatologiczną Kliniką Uzdrowiskową w Iwoniczu–Zdroju, kierowaną przez prof. Andrzeja Langnera.
Aktywne składniki ONOZIS® Beauty zostały tak dobrane, że ich przyswajanie przez organizm jest o dwadzieścia procent lepsze, niż w przypadku innych środków tego typu.

Zdrowe włosy i paznokcie
Na problemy z włosami i paznokciami skarży się wiele kobiet. Do osłabionych włosów najczęściej stosuje się różnego rodzaju zewnętrzne odżywki. Mogą one chwilowo poprawić ich wygląd, jednak nie są w stanie zapobiec np. nadmiernemu wypadaniu, przerzedzeniu, łamliwości itp., gdyż przyczyna tych problemów leży głębiej i związana jest najczęściej z nieodpowiednim odżywieniem tej części włosa, której nie widzimy – czyli z jego korzeniem. Zaburzona zostaje prawidłowa struktura włosa.

Aby włosy i paznokcie były zdrowe - lśniące i mocne, nie wystarczy ich zewnętrzna pielęgnacja.
Trzeba zadbać o to, by dostarczyć im niezbędnych do zdrowego wzrostu substancji odżywczych, które zagwarantują piękny wygląd.
Włosy 

- Włosy to zrogowaciały twór naskórka.
- Na głowie znajduje sięśrednio około 100-150 tys. mieszków włosowych.
- Szybkość wzrostu włosa zależy od płci, wieku, pór roku - jest to około 1 cm na miesiąc.
- W ciągu doby wypada od 80 do 100 włosów, które (przy zdrowej cebulce) odrastają.Cebulki włosa osłabionego
- Pozbawiona substancji odżywczych cebulka o nieprawidłowym wyglądzie.
- Osłabiona zdolność regeneracji – włosy słabo odrastają, są cieńsze i  przerzedzone.


Paznokcie

- Paznokieć to zrogowaciała płytka stanowiąca ochronę dla silnie unerwionych opuszek.

- Zdrowy paznokieć jest lśniący, gładki i przeźroczysty.

- Paznokcie u rąk rosną około 3 mm na miesiąc, a te u nóg dwa razy wolniej.

- Twardość, sprężystość i poprawna budowa paznokci zależy od ilości dostarczanych aminokwasów siarkowych.
Warto sięgnąć po preparat, który zawiera dokładnie takie składniki jakich potrzebują włosy, a nie mieszanki wszystkich minerałów i witamin.
Włosy i paznokcie są zbudowane z keratyny – białka bogatego w siarkę. Keratyna stanowi główny składnik warstwy rogowej naskórka, paznokci włosów. Charakteryzuje się zawartością aminokwasów zawierających siarkę: cysteiny i metioniny. Jeżeli dieta jest uboga w pokarmy zawierające aminokwasy siarkowe (źle zbilansowana, np. podczas odchudzania), a włosy, paznokcie i skóra nie wyglądają najlepiej – trzeba sięgnąć po wysokiej jakości preparat uzupełniający dietę.

ONOZIS® Beauty zawiera oryginalny zestaw znanych składników czynnych o ugruntowanym zastosowaniu w pielęgnacji, leczeniu uzupełniającym i profilaktyce schorzeń skóry, włosów czy paznokci. Połączenie aminokwasów siarkowych z oligoelementami tj. jonami żelaza i cynku, zwiększa biodostępność preparatu.
Zestaw pierwiastków zawartych w ONOZIS® Beauty:
• aminokwasy siarkowe:
L – metionina: 30,00 mg
L – cysteina: 10,00 mg
• żelazo (w postaci fumaranu żelazawego): 2,50 mg
• cynk (w postaci glukonianu cynku): 2,25 mg
• kwas pantotenowy (prowitamina B5): 3,00 mg
Wzrost biodostępności i efektywności transportu składników do miejsc istotnych terapeutycznie decyduje o odpowiedniej skuteczności preparatu Onozis® Beauty.

Cysteina i metionina stanowią cegiełki, z których buduje się włosy. Dzięki tym aminokwasom możliwe jest powstanie „wiązań dwusiarczkowych”, które są włączane w keratynową konstrukcję włosa i pełnią w niej rolę wzmocnień oraz nadają prawidłową przestrzenną budowę.
Aminokwasy siarkowe muszą być dostarczane organizmowi regularnie, gdyż ze względu na swą rolę budulcową nie mogą być zastąpione żadnymi innymi związkami i nie mogą być magazynowane „na zapas”.
Żelazo, dzięki któremu aminokwasy są transportowane do właściwych miejsc. Szczególnie zagrożone deficytem żelaza są kobiety. Obfite krwawienia miesiączkowe, uboga w żelazo dieta może u pań stosunkowo szybko doprowadzić do niedoboru tego mikroelementu. Wskutek tego włosy stają się cienkie, łamliwe i ulegają przerzedzeniu.

Cynk odgrywa ważna rolę w organiźmie, jest jednym z ważniejszych „minerałów piękna”. Poprawia wygląd i koloryt skóry, a także bierze czynny udział w przetwarzaniu kwasów tłuszczowych, co ma wpływ na proces regeneracji. Wpływ cynku na system immunologiczny powoduje, że skóra na dłużej zachowuje siłę i zdrowie oraz zahamowuje proces powstawania wolnych rodników. Cynk uaktywnia enzymy kontrolujące metabolizm białek, zawierających wiązania dwusiarczkowe, potrzebnych do budowy włosa. Wpływa też na gospodarkę witaminą A, a przecież ta witamina ma znaczący wpływ na proces keratynizacji naskórka, jak też włosów i paznokci.
Prowitamina B5 - kwas pantotenowy. Witamina ta między innymi jest odpowiedzialna za własności mechaniczne włosów np. siłę, sprężystość i utrzymanie odpowiedniej wilgotności włosów.
Uzupełnieniem jej niedoboru może być przyjmowanie preparatów zawierających pochodne kwasu pantetonowego, np. pantotenianu wapnia.
Jak stosować ONOZIS® Beauty
Osoby dorosłe, w pierwszym miesiącu stosowania, powinny zażywać dwie tabletki dwa razy dziennie. Dla podtrzymania wyników kuracji zaleca się przyjmowanie, przez kolejne dwa lub trzy miesiące, jednej tabletki dwa razy dziennie. Zapraszam na stronę :http://www.onozis.pl/twoje-pytania