piątek, 7 marca 2014

Nowe klimaty - poduszka gryczana


Large_poduszka-60x40-czerwona-welna

N O W E   K L I M A T Y   

P O D U S Z K A  G R Y C Z A NA

Jak Wam się dzisiaj spało ? Bo mi wyśmienicie :) . A to wszystko zawdzięczam poduszce gryczanej NOWE KLIMATY :) .

Czym się wyróżnia poduszka gryczana 

+pozostaję chłodna

+dopasowuję się do kształtu ciała

 +antyalergiczne – nie uczulają 

+mogą je używać dorośli i dzieci 

+doskonała alternatywa dla zwykłych poduszek 

+W 100% naturalna, bawełniana lub lniana, 

wypełniona łuskami gryk

+cena przystępna dla każdego

+wytrzymała , inwestycja na lata

+zdrowa

+doskonała na prezent

+bardzo estetycznie wygląda, może pełnić jako ozdoba w 
salonie

+poszewka odpinana na suwak , łatwo się pierzę (100%wełna)Poduszka gryczana jest idealna do długiego wylegiwania się 

w łóżku .  Dopasowuję się do naszej głowy , jest nam miękko 

i przyjemnie. Nawet nie zauważycie kiedy zamknięcie oczy . 

Może pora ją wypróbować , tutaj zwracam się w 

szczególności do osób cierpiących na bezsenność.  

Doskonała na prezent dla Waszych najbliższych :). 

Moja poduszka ma piękną czerwoną mięciutką  aksamitną 

poszewkę ( tak naprawdę wykonana jest z 100% wełny), 

którą bez problemu można prać w pralce , nie 

farbuję , po wypraniu nadal pozostaję miękka. 

Śpię już na niej prawie rok i nie widzę śladów użytkowania , 

wygląda nadal jak nowa. 

Gdzie mogę kupić taką poduszkę ?

Zajrzyjcie na stronę producenta http://www.noweklimaty.com/


Ile mam takich poduszek w domu? 

Na razie tylko 3 , ale zamierzam dokupić dla 

niespodziewanych gości .


Wymiary /waga poduszki

Wymiary: 60x40 cm

Waga: ok. 3 kg


CENA:

49 złKomu polecam poduszkę gryczaną ?

+alergikom

+osobom starszym

+dzieciom

+osobom cierpiącym na bezzsenność

+każdemu :)

Nie wiem co mogę Wam więcej powiedzieć o tej wspaniałej podusi :) . 

Może przeczytajcie co mówi producent .
"Spanie na takiej poduszce jest całkowicie nowym doznaniem. To coś zupełnie innego niż to, do czego przyzwyczailiśmy się do tej pory. Ta poduszka da nam poczucie stabilności pod głową. Można ją dowolnie kształtować.
Te poduszki są naturalne!
Robimy je z czystej, naturalnej bawełny. To najlepsza tkanina pościelowa. Taka poduszka lekko szeleści podczas każdego ruchu. To naturalny odgłos, po kilku nocach przyzwyczaimy się do tego i przestaniemy to zauważać.
Oprócz bawełny, do naszych poduszek używamy takżepolskiego lnu. Naturalny, bez dodatkowych składników. Len jako jedna z niewielu tkanin z czasem wygląda coraz lepiej. Po kilku praniach staje się bardziej miękki i wygodny.

Nie jest łatwo znaleźć naturalne poduszki do spania. Mimo, że możemy użyć terminu „naturalne” do dowolnej rzeczy, którą sobie wymyślimy, to jednak jeśli przyjrzymy się temu bliżej – może to niewiele mieć wspólnego z prawdą.
Jak sprawdzić, czy poduszka jest naturalna czy nie? Słowo naturalny jest przeciwieństwem słowa sztuczny. Czy to, z czego zrobiona jest poduszka to produkty nieprzetworzone, wolne od chemii?
To nie wszystko. Poduszka jeszcze powinna sprawiać, że będzie nam się po prostu dobrze spało. Zdrowy sen może nam oczywiście zapewnić byle jaka poduszka. Niekoniecznie musi być czymś naturalnym. Jednak intuicyjnie wiemy, że coś, co jest naturalne jest dla nas lepsze. " 
    Oto podstawowe cechy poduszek z łuskami gryki:
  • nie nagrzewają się od temperatury naszego ciała
  • dostosowują swój kształt do kształtu naszego ciała
  • przepuszczają powietrze
  • izolują od chłodu i przeciągu
  • nie powodują uczuleń i alergii
  • bezpieczne dla środowiska – nie wymagają utylizacji

Po pierwsze poduszki gryczane nie nagrzewają się od temperatury naszego ciała. Gdy jesteśmy rozgrzani lub mamy wysoką temperaturę, zwykłe poduszki z pierza, puchu lub sztucznych materiałów dobrze izolują i nie przekazują naszego ciepła dalej. Przez to, po krótszej lub dłuższej chwili nagrzewają się – ich temperatura wzrasta. Czujemy od nich zbyt duże ciepło.
Poduszki z zawartą w nich łuską gryki mają tą właściwość, że ich temperatura nie wzrasta albo wzrasta nieznacznie. Zawdzięczają to budowie samej łuski gryczanej. Pojedyncza łuska ma kształt zbliżony do otwartej muszli małży lub do łupiny orzeszka pistacjowego. Jednak jej wielkość wynosi ok. 5 mm i jest elastyczna. Powietrze może swobodnie przemieszczać się pomiędzy setkami tysięcy pojedynczych łupin. Same łupiny mają też zbyt małą objętość, aby absorbować duże ilości ciepła.
Poduszki wypełnione łuską gryki dostosowują swój kształt do kształtu naszego ciała. To kolejna z podstawowych zalet tych poduszek. Normalne poduszki albo sprężynują pod nami, przez co wywierają różny nacisk na głowę i kark, albo są wygniecione i nie odkształcają się. To powoduje, że nasza szyja jest nienaturalnie wygięta podczas spania. Może to skutkować bólami głowy i karku. Poduszki z łuską gryczaną nie mają tych wad. Łuska gryki zawarta w poduszce swobodnie się w niej przesypuje. To sprawia, że poduszka może niemal dowolnie zmienić swój kształt i dopasowuje go do kształtu naszej głowy i karku. Dzięki temu mają one solidne podparcie.
Pojedyncza łuska gryki, tak jak już wcześniej napisałem, ma kształt otwartej muszli małży lub łupiny orzeszka pistacjowego. To sprawia, że poszczególne łuski nie przylegają do siebie – jest tam wiele pustej przestrzeni. W tej pustej przestrzeni powietrze może powoli, w swobodny sposób przemieszczać się we wszystkich kierunkach.
Motorem tego przemieszczania się są ruchy, które wykonujemy podczas snu. Dzięki temu powietrze nie zalega w jakiejś szczególnej części. Może się ono przemieszczać na zewnątrz i do wewnątrz.
Poduszki wypełnione łuską gryki są świetnym izolatorem. Specjaliści wiedzą, że jednym z najlepszych izolatorów jest powietrze, które zawarte jest w zamkniętej przestrzeni. Tak naprawdę powietrze w poduszce nie znajduje się w zamkniętej przestrzeni. To, które jest pomiędzy łuskami gryki, przemieszcza się powoli. W ten sposób stopniowo zmienia ono swoją temperaturę i jednocześnie hamuje przeciągi.
Do tej pory nie są nam znane przypadki podatności uczuleniowej na łuskę gryki. Nie jest to w takim razie substancja alergenna. Oznacza to, że możemy bezpiecznie używać te poduszki. Tkaniną, z której szyje się te poduszki jest czysta bawełna – także całkowicie naturalny, nie powodujący uczuleń materiał.