środa, 2 lipca 2014

Fabryka firanek i koronek - HAFTMoja miłość do haftów i koronek trwa praktycznie od wczesnej młodości .
W moim domu od zawsze na stole musiał leżeć koronkowy  obrus a w oknach piękne firany.
Przez jakiś czas nie kupowałam żadnych nowych firanek ani obrusów , ponieważ bardzo dużo takich przydatnych rzeczy dostałam ,a to na parapetówkę czy prezent ślubny.
Właśnie dzięki prezentom poznałam firmę Haft , od swojej chrzestnej otrzymałam przepiękny komplet firmy HAFT (obrus, firany i zasłony) . Całość się prezentowała naprawdę imponująco (firany były w kolorze bieli , okno wyglądało bardzo jasno (nie lubię firan które zabierają zbyt wiele światła).


Niestety pewnego dnia przez swoją nieuwagę wypaliłam w firance ogromną dziurę , rozpacz była niesamowita. Po pierwsze dlatego że była to najpiękniejsza firana jaką miałam , po drogie bo był to prezent od mojej chrzestnej. Firanę udało się uratować , zaniosłam ją do krawcowej (skróciła ją o połowę i w ten sposób wyczarowała mi "nową" krótką) . Na szczęście po przeróbce krawieckiej nie straciła fasonu i wisi do dziś w kuchni . Kiedyś wam pokaże , niestety teraz mam małe problemy z aparatem.


Moją historię z firmą Haft już poznaliście , a teraz przedstawię wam mój najnowszy zakup  z firmy HAFT.
Szukałam czegoś na lato , krótkiego , dosyć "rzadkiego" wzoru  ponieważ mam okno od strony północnej . Dlatego wszelkimi możliwymi sposobami staram się to pomieszczenie rozjaśnić.
Moja firanki pokryta jest jakby małymi drobnymi rombami , koniec firany zakończony frędzlami .
Całość ma kolor taki bardziej kawa z mlekiem , ale nie jest to ciemny odcień.
Firana jest tak piękna że śmiało mogę ją wieszać już bez żadnych zasłonek.

Do firanki dołączony był specjalny siatkowy worek , w którym pierzemy firanę  ( dzięki workowi firana nam się nie uszkodzi podczas prania i nie splącze).
Ceny powiem wam szczerze nie pamiętam , nie chce strzelać  ,ale na pewno była przystępna .
Firana Haft jest doskonałej jakości , podczas prania nic się z nią nie dzieję. Wielkim jej plusem jest to że nie trzeba jej prasować ! Jak większość kobiet nie znoszę prasowania , po wyjęciu z pralki wystarczy firankę powiesić na sznurze aż wyschnie , a potem śmiało można ją wieszać w oknie.

W sklepie internetowym Haft, znajdziecie wiele wzorów firan , zasłonek  jak i materiałów z których są wykonane. Dla każdej z was z pewnością coś się znajdzie , długości firan również jest bardzo wiele .Teraz powiem wam kilka słów na temat sklepu internetowego Haft, zakupy robi się intuicyjnie , po lewej stronie macie menu , które ułatwi wam poszukiwanie wymarzonej firany. Wszystko jest ładnie napisane i pokazane na zdjęciach ( Towar jest identyczny w rzeczywistości i wygląda tak jak na zdjęciach a może nawet i lepiej . Sklep Haft na pewno trzeba pochwalić za doskonałą jakość produktów , duży wybór asortymentu, fachową obsługę i doradztwo w zakupach oraz błyskawiczną wysyłkę . Fabryka HAFT cieszy się w Polsce dużą popularnością i uznaniem.Jeśli poszukujecie prezentu na ślub, parapetówkę , urodziny , zajrzyjcie koniecznie na stronę HAFTU


Co mówi firma HAFT o sobie ? 

Fabryka Firanek i Koronek HAFT SA to niekwestionowany lider na rynku firanek oraz jedyny na skalę przemysłową producent wyrobów haftowanych w Polsce. 
 Firma prowadzi swoją działalność produkcyjną w oparciu o dwie niezależne technologie: technologię dziewiarską i technologię hafciarską.
HAFT SA dostarcza na rynek następujące grupy produktów:
Firany i lambrekiny metrażowe w tym: żakardowe oraz haftowane,
Konfekcje stołową: obrusy, bieżniki i serwetki żakardowe, tkaninowe, plamoodporne oraz gipiurowe,
Konfekcje okienną: firanki tkaninowe oraz żakardowe w postaci m.in.: kompletów okiennych, paneli okiennych, firanek makaronowych (typu spaghetti), firanek siatkowych oraz firanek klasycznych,
Wyroby haftowane wykorzystywane do produkcji konfekcji damskiej i dziecięcej oraz maryjnej m.in.: tkaniny haftowane, tkaniny gipiurowe, koronki haftowane i gipiurowe, kołnierzyki, wykrojniki, emblematy, aplikacje itp,
Flagi narodowe oraz maryjne.
Lista wyrobów firmy nigdy nie jest zamknięta, bowiem młoda, wykwalifikowana i ambitna kadra, z doświadczonym Zarządem na czele, wie jak działać w warunkach gospodarki rynkowej, wyczuwa koniunkturę i modę, nie obawia się kreowania nowych trendów i kształtowania dobrego gustu.Zapraszam serdecznie do zakupów na stronie :