wtorek, 31 marca 2015

Sadzonki truskawek ----> Szkółka sadzonek truskawek NIEWCZAS


http://sadzonkitruskawek.pl/

http://sadzonkitruskawek.pl/


Dziś chciałam wam pokazać moje sadzonki truskawek ze szkółki Niewczas.
Jeśli chcemy się cieszyć pysznymi truskawkami jeszcze tego lata, to najwyższa pora na sadzenie.
Powiem szczerze że pierwszy raz zamawiałam sadzonki truskawek przez internet, miałam pewne obawy czy w trakcie transportu się nie uszkodzą lub czy nie uschną. Na szczęście moje obawy były bezpodstawne, zamówione sadzonki przyszły już następnego dnia. Były starannie zapakowane i podpisane. Pokaże wam kilka odmian truskawek, które owocują w różnym czasie.
Zdecydowałam się na kilka odmian, zazwyczaj jak robiłam zakupy na rynku (nie miałam nawet pojęcia jakiego rodzaju truskawki kupuję). W szkółce sadzonek truskawek Niewczas, możecie dowiedzieć się wszystkiego o truskawkach, jak uprawić ziemię, jak je pielęgnować. 
Do przesyłki dołączony miałam katalog,w którym miałam opisane szczegółowo odmiany truskawek, pielęgnację, wiele ciekawych informacji zarówno dla laików jak i osób, które hodują truskawki od dawna. Sadzonki, które zobaczycie na zdjęciach już posadziłam. Co miesiąc będę chciała zdawać wam relację, na temat mojej uprawy truskawek.  Łącznie posadzonych mam 100 sztuk sadzonek. Mam nadzieję że wszystkie mi się "przyjmą", niestety w warzywniku mam mały kłopot z kretem.
Jeśli macie chociaż kawałeczek ogródka, lub większy balkon. Serdecznie was zachęcam do posadzenia własnych truskawek, smak ekologicznych truskawek nie dorównuję tym ze sklepu. Truskawki są bardzo zdrowe, posiadają wiele witamin i błonnika. Nie są kaloryczne. Przetwory z truskawek takie jak dżemy, konfitura czy kompot są przepyszne.
Posadzone truskawki codziennie podlewam, wiosna w tym roku jest dosyć sucha.
Szkółka sadzonek truskawek Niewczas ma w swojej ofercie wiele odmian, kupować można hurtowo lub detalicznie. Ceny sadzonek są bardzo atrakcyjne, na pewno tańsze i lepszej jakości niż na rynkach czy marketach. Jestem bardzo zadowolona z sadzonek Niewczas.
Mam ogromną nadzieję że w tym roku będę mogła cieszyć się smacznymi truskawkami.

A tym czasem pokaże wam na zdjęciach moje sadzonki i opisy producenta.


1. Senga Sengana - Zielone A (25 szt.)


Senga Sengana - Zielone A (25 szt.)
Jedna z najpopularniejszych odmian. Owoce aromatyczne, słodkie, doskonałe również na przetwory i mrożonki. Łatwa w uprawie i wyjątkowo plenna. Odporna na choroby, mróz i suszę, o niskich wymaganiach.
Pora dojrzewania: Średnio-późne
Ilość w komplecie: 25 szt.
Odmiana: Senga SenganaZielone: Klasa A
Dukat - Frigo A (25 szt.)
Odmiana polska. Owoce soczyste, smaczne, duże i bardzo duże. Łatwa w uprawie, wyjątkowo odporna na choroby, mróz i suszę. Bardzo plenna, rośnie nawet na bardzo słabych glebach. Sprawdza się w polskich warunkach klimatyczno-glebowych.
Pora dojrzewania: Średnio-wczesne
Ilość w komplecie: 25 szt.
Odmiana: Dukat
Frigo: Klasa A


Honeoye bardzo wczesne - Frigo A+ (25 szt.)

Owoce już w maju, atrakcyjne, błyszczące, czerwone, jędrne, zdecydowane w smaku, smaczne. Odmiana deserowa, sprawdzająca się w polskich warunkach klimatycznych, nie wymarza.
Pora dojrzewania: Bardzo wczesne
Ilość w komplecie: 25 szt.
Odmiana: Honeoye
Frigo: Klasa A +
Plus: Premium

 
Polka zapach poziomek - Frigo A + (25 szt.)

Jedna z najsmaczniejszych odmian. Owoce o zapachu zbliżonym do poziomek, wyjątkowo słodkie, aromatyczne i ciemnoczerwone. Bardzo odporna na wymarzanie. Wymaga lepszej gleby i więcej wody w czasie owocowania.
Pora dojrzewania: Średnio-późne
Ilość w komplecie: 25 szt.
Odmiana: Polka
Frigo: Klasa A +
Plus: Premium


Obsługa sklepu Niewczas, odpowie na wasze wszystkie pytania, wątpliwości, doradzi. Jestem bardzo zadowolona z kontaktu ze szkółką Niewczas.


Co mówi producent sadzonek truskawek NIEWCZAS ?

Dzięki doświadczeniu i specjalizacji nasze sadzonki są:

  • Zdrowe, wolne od chorób i szkodników
  • Czyste odmianowo, określonych odmian
  • Silne, dobrze się przyjmują i uzyskują wysokie plony
  • Dobrych odmian, dopasowanych do warunków klimatyczno-glebowych oraz różnych metod (uprawa w glebie, rynnach, osłonach) i celów produkcji (handel detaliczny, przetwórstwo, produkcja na własne potrzeby)
  • Zarówno Zielone jak i Frigo, co umożliwia dopasowanie terminu owocowania oraz wysokości plonów w pierwszym roku po posadzeniu.

Gwarancję zdrowotności i czystości odmianowej stanowi Świadectwo Kwalifikacji, które posiadają wszystkie nasze sadzonki. Szkółka ma prawo do ich sprzedaży na terenie całej Unii Europejskiej.

Ochrona sadzonek zapewniamy poprzez stosowanie odpowiednich technik upraw i kontroli:
Sadzonki pochodzą z młodych, jednorocznych mateczników.
 

Podczas uprawy sadzonek:
  • z roślin matecznych usuwamy kwiatostany;
  • prowadzimy selekcję negatywną, pozostawiając najsilniejsze egzemplarze;
  • wykonujemy zabiegi ochronne przeciw chorobom i szkodnikom.
  • Plantacje są pod stałą kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Co wiążę się z kompleksowym badaniem gleby przed założeniem matecznika, regularnymi kontrolami plantacji w okresie wzrostu oraz ostateczną laboratoryjną ocena zdrowotności i występowania szkodników przed wykopanie i sprzedażą sadzonek.
Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem sadzonek truskawek ze szkółki Niewczas to zapraszam na stronę :Masło orzechowe Primavika -----> Sklep ze zdrową żywnością Bio Kiosk Bielsko