wtorek, 17 listopada 2015

Byliny Lucyny ---> szkółka z roślinami, bylinami

Byliny Lucyny - Najlepsze rośliny do Twojego ogrodu 

Ogród to moja pasja. A dokładnie praca w ogrodzie i obserwowanie jak te wszystkie roślinki szybko rosną. Każdą wolną chwilę lubię tam spędzać, pracy nigdy tam nie brakuje.
Założenie ogrodu zaczęłam od zasiania trawy, co roku dosadzałam nowe rośliny i krzewy na efekty trzeba było poczekać ale teraz wszystko wygląda wspaniale.
Roślinki kupowałam najczęściej na rynkach/jarmarkach niestety nie zawsze mi się przyjmowały, często chorowały lub wyrosło zupełnie coś innego niż sprzedawca zapewniał.
Od pewnego czasu rośliny kupuje tylko w sprawdzonych miejscach. 
Takim miejscem godnym polecenia jest Szkółka "BYLINY  LUCYNY''.


Byliny Lucyny to szkółka która zajmuje się hodowlą roślin/bylin od wielu wielu lat.
Posiadają ogromną wiedzę o roślinach, o wszystko możecie wypytać sprzedawcę i na pewno otrzymacie fachową odpowiedź.  Ja na przykład miałam wątpliwości czy roślinki, które wybrałam poradzą sobie na terenie mało nasłonecznionym, poradę dostałam błyskawicznie.
Jakość roślinek/bylin jest bardzo dobra, wszystkie roślinki z Byliny Lucyny przyjęły się i zdobią mój ogród.
Byliny Lucyny możecie zamawiać przez internet, wysyłka jest starannie zapakowana i szybka (roślinkom podczas transportu nic się absolutnie nie stało).
Wybór bylin jest bardzo duży, kategorie i wyszukiwarka ułatwiają znalezienie.
W Byliny Lucyny znalazłam takie roślinki, których u siebie w stacjonarnych szkółkach nigdzie nie mogłam znaleźć. 
Strona Byliny Lucyny jest czytelna, każda bylina posiada szczegółowy opis i zdjęcie.
Z zakupów w Byliny Lucyny jestem bardzo zadowolona, ceny są niskie a jakość doskonała.
Zamawiając przez internet zaoszczędziłam wiele czasu i pieniędzy.
Tym razem zamówiłam tylko 7 roślinek:  Epimedium pstre, Ciemiernik biały Kessen Rarytas, Hutujnia Sercowata, Języczka pomarańczowa, Konwalia majowa Rosea, Tawułka japońska, Fiołek motylkowy.
Zamówiłam właśnie te roślinki, bo jeszcze ich nie miałam a bardzo mi się podobają.
Mam nadzieję że na wiosnę/lato będą wyglądały tak jak na zdjęciach. A tym czasem poniżej pokażę wam moje świeżo posadzone roślinki.

Epimedium PstreNazwa łac. Epimedium 'Sulphureum'

Nazywana kwiatem elfów bardzo cenna bylina o zimozielonych liściach z czerwonymi i brązowymi plamkami. Jasnożółte kwiaty rozwijają się na cienkich łodyżkach, wyglądają jak jasne gwiazdeczki unoszące się nad bujną kępą liści. Jedna z najlepszych bylin do cienia i półcienia.

Wysokość: 30 cm

Stanowisko: do półcienia, do cienia, na wilgotną glebę, na przód rabaty, pod drzewa, do zadarniania

Kwiaty: jasnożółte, IV-V

 Ciemiernik Biały Kessen


Ciemiernik biały ‘Kessen’ (Helleborus niger) – odmiana ciemiernika o wyjątkowo dużych kwiatach wznoszących się ponad liśćmi na wyprostowanych łodygach. Lubi miejsca lekko ocienione i świeżą, próchniczno-gliniastą, przepuszczalną, zawsze lekko wilgotną glebę. Przed sadzeniem do ziemi ogrodowej dodajcie przefermentowanego obornika lub kompostu, rozdrobnionej gliny i pół garści wapna pod każdą kępkę. Dobre jest dla niego miejsce pod drzewami lub krzewami, które będą rzucać lekki cień. Co roku wiosną rozkładamy pod ciemiernikami warstwę kompostu i posypujemy wapnem ogrodniczym, gdyż odpowiada im wapienny odczyn gleby.
Wysokość: 20 cm, kwitnienie: III-IV.
Zamów: tutaj

Hutujnia sercowata Chamaelon

Nazwa łac. Houttuynia cordifolia 'Chamaeleon'
Bardzo dekoracyjna odmiana houttujni czyli pstrolistki o prześlicznych, kolorowych liściach tworzących łany w odcieniach zieleni, żółci i czerwieni. Białe kwiatki pojawiają się w czerwcu.Dorasta do 40 cm wys., świetnie zadarnia wilgotne, półcieniste miejsca. Doskonała do sadzenia pod drzewami i krzewami, nad zbiornikami. Młode rośliny lepiej na zimę okryć, gdyż późne wiosenne przymrozki mogą je uszkodzić.
Wysokość: 40 cm
Kwiaty: białe, VI
Zamów:tutaj

Języczka pomarańczowa Desdemona


Nazwa łac. Ligularia dentata
Języczka pomarańczowa ‘Desdemona’ jest bardzo atrakcyjną byliną zarówno dzięki pięknym pomarańczowym kwiatom jak wielkim purpurowym liściom. Kwitnie od lipca do września, osiąga wysokość 90-120 cm. Lubi miejsca półcieniste, zawsze wilgotne i glebę żyzną, próchniczną, gliniastą.
Zamów: tutaj

Konwalia majowa Rosea Konwalia majowa (Convallaria majalis) ma pachnące, białe dzwonkowate kwiatuszki. Kwitnie w maju. Najlepiej rośnie w półcieniu, na wilgotnej, próchniczej, żyznej ziemi. Jej czerwone owoce są trujące! Rozrasta się podziemnymi kłączami, podobnie jak perz. Kłącza sadzimy płytko, 2-3 cm pod powierzchnią  ziemi. Roślina ekspansywna.

Tawułka japońska
 

Nazwa łac. Astilbe japonica

Śliczna tawułka o gęstych, wyprostowanych kwiatostanach koloru kremowego z lekką poświatą różu, które rozwijają się na ciemnoczerwonych łodygach. Bardzo atrakcyjne są także jej liście, wiosną mają kolor purpurowy, potem zielenieją, ale nadal są częściowo purpurowe. Nie jest wysoka (40 cm) i tworzy bardzo zgrabne, zwarte krzaczki, nie choruje. Doskonała na obwódki; kwitnie: VI-VII

Wysokość: 40 cm

Stanowisko: do półcienia, na wilgotną glebę, na obwódki, pod drzewami, do zadarniania

Kwiatostany: kremowe z lekkim odcieniem różu, VI-VII
Zamów: tutaj

Fiołek motylkowaty
Nazwa łac. Viola sororia 'Priceana'

Fiołek motylkowaty ‘Priceana’ to niska roślina zadarniająca na miejsca cieniste i półcieniste, tworząca dywany wys. do 10 cm. Ma piękne kwiaty - białe z filetową gardzielą, a także bardzo atrakcyjne liście kształtem przypominające nerkę. Kwitnie w IV-V, lubi próchniczą, nieco wilgotną glebę. Można go sadzić także w słońcu, ale wówczas trzeba pilnować, by gleba była zawsze wilgotna.

Wysokość: 10 cm

Kwiaty: białe z fioletową gardzielą, V

Zamów:tutajPodsumowanie BYLINY LUCYNY:


+duży wybór bylin/roślin

+doskonała jakość

+czytelna strona internetowa

+fachowa pomoc przy wyborze roślinek

+możliwość zakupu online

+szybka i bezpieczna wysyłka, roślinką nic się nie stało


+niskie ceny

+zamawiać można: tutaj

Zdjęcia moich roślinek:

Więcej informacji o Byliny Lucyny znajdziecie: